Menu Zavrieť

Šťavnatý tvarohový fit koláč RECEPT

šťavnatý tvarohový fit koláč

Tento šťavnatý tvarohový fit koláč (ako inak zdvihúť jeho hodnotu ako ho označiť za fit) ťa určite osloví svojou jednoduchou prípravou, solidnými makrami a chuťou. Príprava je veľmi jednoduchá, najdlhšie budeš čakať, kým sa upečie. Vločky môžeš zameniť za špaldu, vlašské orechy za ďatle, alebo arašidy. Prispôsob si ho, aby ti chuťovo vyhovoval a prípadne nevyvolával alergické reakcie (lepok, orechy a pod.) Ako sa teda tento šťavnatý tvarohový fit koláč pripravuje?

Na prípravu potrebuješ

100g ovsených vločiek
50g vlašských orechov (alebo iných)
500g jemného odtučneného tvarohu
125g bieleho jogurtu
2 vajíčka
10 kvapiek MyProtein Flav Drops (Butter Cookies)

šťavnatý tvarohový fit koláč ingrediencie

Postup

Pomeľ 50g orechov a 100g vločiek na prach. Rozšľahaj 1 vajíčko a primiešaj ho do nadrvených vločiek a orechov. Podľa konzistencie dolej vodu, aby ti vzniklo lepkavé „cesto“, ktoré bude tvoriť základ koláčiku. Potom ho rozprestri do formy.

fitkoláč cesto
fitkoláč forma

Na prípravu náplne budeš potrebovať 500g jemného odtučneného tvarohu, 125g jogurtu a sladilo. My sme znova použili MyProtein Flav Drops (Butter Cookies), ale aké sladidlo použiješ je iba na tebe. Zmiešaj tieto ingrediencie a vmiešaj do nich rozšľahané vajíčko. Keď ti vznikne finálna hmota, nanes ju na pripravené cesto vo forme. Rozotri ju pekne rovnomerne po celej ploche 🙂

fitkoláč náplň
fitkoláč pečenie

Takto pripravený koláč vlož do vopred predohriatej trúby na 170° a peč ho cca 20-25 minút (závisí od trúby, ktorú používaš). Keď je koláč hotový, nechaj ho vychladnúť. Pre ešte lepšiu konzistenciu a chuť ho daj zatuhnúť do chladničky aspoň na 2 hodiny. Enjoy.

Dochutenie a ozdobenie je na tebe. Ja som Táni zakázal 😀 a preto je takýto jednoduchý.

Nutričné hodnoty na 1ks/8ks koláča

13,5g bielkovín
14,2g sacharidov
7,5g tuku

178 kCal

Zdieľaj s nami tvoje úspešné aj neúspešné recepty na našom instagrame.


Mohlo by ťa zaujímať